Çevre Politikamız

Çevresel tahribatın her geçen gün arttığı gezegenimizde bireylerin ve işletmelerin üzerine düşen sorumluluklar daha da artmaktadır. Doğal yaşam alanlarımız, atıklarımızla kirlenmekte ve yanlış kaynak yöntemleriyle doğal kaynaklar üzerinde baskı her geçen gün artmakta, birçok canlının nesli tükenmekte ve eko sistemin dengesi bozulmaktadır. Etkileşimler sonucu bu problemler sürekli artmakta ve tahribatın boyutları giderek büyümektedir. Bu sorunların merkezinde yanlış çevre politikaları ve doğal kaynak yönetimleri ile insanoğlu bulunmaktadır.

Ramada Plaza by Wyndham Mardin olarak, hizmet kalitesini her şeyin üstünde tutmak, kaliteyi bir yaşam felsefesi olarak benimsemek ve sürdürmek adına misafirperverlik hizmetimizi yürütmeye çalışmaktayız. Otelimizde kalite sistemlerimiz misafirlerimizin memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak amacı ile kurulmakta olup Ramada Plaza by Wyndham Mardin personelinin tam katılımıyla etkin olarak sürdürmeye gayret etmekteyiz.

Hizmet kalitesi ve misafir odaklılığının bir sonucu olarak sürekli gelişmeye, sağlığa ve çevreye olan duyarlılığımızın bir gereği olarak Ramada Plaza by Wyndham Mardin;

• ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi,

• ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi,

• ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi,

• Yeşillenen Oteller ( Greening Hotels ) standartlarını benimsemiştir.

Bu kapsamda;

Doğaya ve doğayı paylaştığımız canlılara saygı duyup ürün ve hizmetlerimizin çevreye verebileceği muhtemel etkilerden koruyup, çevresel bilincin en üst düzeyde tutulduğu işletme mantığı ile hareket etmekteyiz.

Sürdürülebilir bir çevrenin ve yaşamın oluşturulabilmesi için her türlü yasal düzenleme ve çevre kanununu takip ederek bu yükümlülüklerimizi yerine getirmek birincil görevimizdir.

Çevre koruma, iyileştirme ve ekosistemi sürdürülebilir kılma adına dünyada yapılan çalışmalar ve yeni çözümleri takip edip bunları periyodik olarak personellerimizle paylaşarak çevre sorumluluk bilincinde sürekli eğitimleri hedeflemekteyiz.

Temiz üretim, bilinçli tüketim ve çevre koruma bilinci ile atıklarımızı kaynağında ayrıştırarak ambalaj atıkları gibi değerlendirilebilir atıkları geri kazandırıp ülke ekonomisine katkı sağlarken, gezegenimizin kıt kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirmeye ve atık miktarının azaltılmasına yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

Enerji ve su tasarrufuna yönelik, mümkün olan tüm modernizasyonları gerçekleştirmeyi, bu sayede hem tasarruf yapıp hem de bilinçli kaynak yönetimi ile doğamıza en az zarar vermeyi hedeflemekteyiz.

Deşarj kalitesi kontrol standartlarına uygun, atık su kalitesini muhafaza etmek tesisimizin en büyük sorumluluklarından biridir. Bu kapsamda tüm yasa ve kanunlara uygun hareket ederek atık su arıtma sistemimiz ile kaynakları korumaya devam etmeyi hedeflemekteyiz.

Tesisimizde temizlik, dezenfektan ve diğer amaçlar için kullanılan tüm kimyasallarda daha az kirletici özelliği bulunan ürünler kullanılması, bu ürünlerin kullanım miktarlarının belirli düzeylerde tutulması ve bunları kullanacak ekibin eğitilerek bu sürecin sürdürülebilir kılınması diğer bir hedefimizdir.

İşletmemizde konaklayan misafirlerimizi çevre koruma konusunda yaptığımız çalışmalardan haberdar ederek, onların bu faaliyetle destek vermelerini sağlamayı arzu etmekteyiz.

Tesisimizin tüm gereksinimlerini çevreye duyarlı ürün ve hizmet üreten firmalar ile çalışarak tedarik etmeyi hedeflemekteyiz.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çevresel projelerine destek vererek, beraber projeler geliştirip çevre koruma çalışmalarında yer alıp çevre bilincimizi sürekli arttırmayı hedeflemekteyiz.

Amacımız;

• Misafir memnuniyetini ön planda tutmak,

• Karşılıklı güven, saygı ve sevgiyi, eğitim ve iletişimle geliştirmek,

• Tedarikçilerimiz ve bölge kuruluşları ile işbirliği içerisinde sürekli iyileştirme çalışmaları yapmak,

• İnsan sağlığını korumak,

• Çevreye karşı sorumluluklarımızın bilincinde, atıklarımızı kontrol altında tutup, doğal kaynak kullanımını azaltmak,

• Takipçilik ve sahip çıkma ilkelerimizden ödün vermeden,

Misafirlerimizi ağırladığımız süre içinde huzurlu ve mutlu olabilmeleri için güvenli, konforlu ortamları sunmak, farklı beklentilere aynı standartlarda cevap verebilen, kendine has tarzı ile şehir otelciliği konusunda ulusal ve uluslararası pazarda tercih edilen bir otel markası olmak ve bunları gerçekleştirirken de tüm çalışmalarımızın merkezine çevre bilincini yerleştirmektir.